sarkaç kullanımı

Titanyum Hazneli Sarkaç » sarkaç kullanımı

SARKAC NEDIR? Sarkac bir zincire bagli sekilde bulunur

.Sarkac ile calismak bilmsel bir beceridir. (bu beceri yer altinda maden ve su arama çubuğu da vardir) Sarkac icimizdeki analitik ve sezgisel taraflaramiz arasindaki aciklikda baglanti kurmamiza yarayan bir aracdir. Ilk once bir sarkacin amacini aciklayayim.

Sarkac sorulariniza cevap bulmak icin sallanarak hareket eder. Boylece sorulariniza cevap bulmaniza yardim eder. Bunun disinda kaybolmus birseyinizi bulmanizda,rasyonel ve sezgisel bir bakis acinizi beraber bir dengeye getirmekde bir yardim aracidir. Ayrica vucunuzdaki hastaliklari bulmakda,bunun neden kaynaklandigini ve cozumunu aramakda da yardimcidir. Bilincdisi arastirmalar icin bir aracdir,rasyonel dusunemediginiz bir durumda veya bilimsel bir metoda yardimi ile cevap olabilir. Ayrica ruh cagirma seanslarinda da kullanilir. Rasyonal dusunuldugunde bir butunun parcasi gibidir.

Gizli define ve zengin maden yataklarını bulmak için Bilinen Hiçbir metotla ve aletle

TİTANYUM PENDULUM dan aldığınız sonucu alamazsınız . sizde zamanla en kıymetli define arama dedektörünüzün o olduğunu anlayacaksınız. Onunla bol bol pratik ve deneme yaparak, onu kullanmayı iyi öğrendikten sonra çözemeyeceğiniz hiçbir problem kalmayacak.

SARKAC NASIL CALISIR? Bu soru fazlasiyla yaziya dokulmusdur. Ama cevap kesin olarak bulunamamisdir ama bununla ilgili birkac teori mevcutdur. Ilki bir radar iliskisi oldugudur. Nasil ki sopayla su arandigi zaman(bu sopayi belki biliyorsunuzdur V seklinde olup uc kisminda uzantisi vardir)su olan bolgeye gelince sopanin ucu hareket etmeye baslar. Belki su yuzeye bir radarda oldugu gibi sinyal gonderiyordur, Sarkac da belki bunun gibi bir sekilde calisiyordur. Ikinci olasilik ise belki sudamarinin kendisi sopaya bir sinayal veya baska birsey gonderiyor ve sopayi o yone dogru hareket ettiriyordur. Herkes sarkac ile calisabilir.Ama kullanimi kolaylastirmak icin bazi seyleri bilmek gerekir.

BASLANGIC 1. Sarkaci zincirinde sallanacak sekilde serbest birak.Zincirin uzunlugu assagi yukari 15-20 cm arasindadir. 2. Dirsegin masada olmali ve elin de biraz gevsek sekilde durmalidir. 3. Vucudunun ust kismi ve sirtin dik olmalidir. 4. Ayaklarin masanin altinda yan yana durmalidir,Duz sekilde en iyisidir. 5. bos elinin acik sekilde masanin uzerinde olmalidir. 6. Gergin olmamaya ozen goster ve bir kac kere derin nefes al. 7. Dikkatinin baska yone dagilmamasina dikkat et. 8. Yorgun,hasta,depresif olmamaya ozen goster.Eger psikolojik olarak da duyarliysan en iyisi sarkaci kullanmamakdir. Butun dileklerinden,onyargilarindan,hislerinden arinmaya calis ve dusunceleri beyninden at.Egoist nedenler icin sarkaci kullanma.Baskalarina gostermek icin sarkaci sallandirma.

ALISTIRMALAR Oncelikle uc temel sorunun yanitini bilmemiz gerekiyor. Ilk once kisisel “evet” cevabinizi bulmalisiniz. Yukarida anlatilan sekilde sarkaci alin. -Benim evetim nasil diyin. Sarkac hareketleri cesitli sekillerdedir. Soldan saga donerek,sagdan sola donerek,ileri geri ve saga sola. Sorunuzdan sonra hangi yone donduyse bu sizin sabit bir sekilde evetinizdir ve hic degismez. Ayni seyi hayirinizi ogrenmek icin tekrarlayin. Eger dogru ise simdi farkli bir sekilde hareket etmesi gerekiyor. Simdi de cevap vermek istemiyorum veya veremem hangisi diye sorun. Eger dogru ise bunun da diger ikisinden farkli olmasi gerekiyor. Denemek icin bir kalem alin ve sarkaci kalemin uzerine getirin ve bu kalem mi diye sorun. Eger sizin evetiniz seklinde hareket ediyorsa o zaman dogru bir baslangic yapmissinizdir demekdir.Bu sekilde denemeler yapdikdan sonra tamamen cevaplarinizin ne oldugunu ogrenince kisisel sorularinizi sorabilirsiniz. Assagidaki tabloyu bir kagida cizerek .Sorularinizi onaylayabilirsiniz.Bazen yanlis soru sorulabilir.Bunun ici bu tablo uygun olur.Sorularinizin evet hayir cevabi alinacak sekilde olmasina ozen gosterin.Boylece cevap alma olasiliginiz da daha yuksek olacakdir.

sarkacın genel işleyişi şu şekilde özetlenebilir: . 1 saat yönünde saat yönünde olumlu cevap verilir. 2 ters yönde saat yönünde, negatif tepki sola dönerek.. 3. Bir osciliatie geri döndü. hareketi soru. beklerken 4. doğru yanıt kez tarafsızlığı ya da eksikliği göstermek için soldan bir salıncak. 5. eğri açıklayan yönünde oval tornalama zayıf bir deyim anlamına geliyor. 6. elips açıklayan, sola dönülerek demektir O Negative belirsiz. 7. Bir yıldız biçimli salınım güçlü bir pertürbasyon gösterir.

RADYESTEZİ DUYARLILIK DENEYİ deney odasında önce yüz tam batıya döndürülmelidir. Ayakta düz durup, mümkün olduğu kadar serbest olmalıdır. Sol el, vücudun mide üzerindeki üst yere (solar plexus) konmalıdır. Elin parmakları birbirlerine değmelidir. Bu koşullar sağlandıktan sonra sarkaç sağ elimizde sallandırılmalıdır. Sicim veya ipliğin tamamıcm. kadar uzakta •Önce sarkaçta hafifbir hareket hissedilir. Bu hareket çabucak bir dönüş halinde gelişir. Hareket yelkovan yönünde olmalıdır. Dönüşlerin saat göstergelerinin ters yönünde olduğu az rastlanan birkaç durum vardır. İlk tam dönüşü elde eder etmez saymaya başlayıp son tam dönüşe kadar saymaya devam edilmelidir. Deneyin başındaki ve sonundaki tam olmayan dönüşler sayılmaz.

-15 in altında:Dönüş sayısı artıncaya kadar, numunelerle yapılacak ileri deneyler için yetmez duyarlık.

•25 - 35 dönüş sayısı : Çok zayıf, fakat deneylere devama yetecek kadar güçlü,

•35 – 60 dönüş sayısı : orta duyarlılık,

•60 ve üzeri dönüş : iyi

•Bu dönüş sayısı ilk kez 500 , 1000 ve 2000 sayılarını geçen aşırı duyarlı kişiler de çıkmaktadır. Duyarlılığı az olanlar 25 dönüş sayısı üzerine çıkana kadar hergün çalışmalıdırlar.

Radyostezi su ve maden buluculuğu halinde halk arasında bilinen bir olaydır. buna 'rabdomansi' de derler. Eline bir sarkaç yada bir ağaçtan yapılmış bir çatal alan hassas şahıslar kırlarda dolaşarak yer altı sularını ve madenlerini bulurlar.

Sarkaç aranan şeyin üstüne geldiği zaman dairesel hareketler yapmaya başlar ve orada su yada maden olduğunu anlarız.

Burada olan şey cisimlerden çıkan titreşimleri, yani radyestezi dalgalarını hassas şahısların alması ve sarkacın hareket etmesidir.

Radyestezi hastalıkların teşhisinde vücutta bulunan gizli hastalıkların anlaşılmasında ve gıdaların saflık derecelerini anlamada faydalanılır.

Kainatta her cisim ve her canlıdan kendi özelliklerini ve o anki durumunu belli eden çeşit çeşit radyasyonler (titreşimler) çıkar. işte bu radyasyyonları alma olayına Radyestezi ve onu alanlarada radyestezist yada radyestezi medyumu yada bulucu denir.

Birinci dünya savaşında çanakkale gelibolu yarımadasına çıkarma yapan ingiliz kuvvetleri büyük su sıkıntıfsı çekiyorlardı. Avusturalyalı Sapper Kelly isimli bi askerin Radyestezi kuvvetinden bahsedilir. Baş komutan kelly i hemen çağırır ve su bulması için emir verir. kelly kırlarda dolaşarak bulduğu yerleri işaretler ve buralarda yapılan sondajlarda 100 000 insana yetecek su bulunur ve büyük can kayıpları önlenmiş olur.

Günümüzde ‘‘radyestezi’’ adıyla bilinen bu yöntem, sarkacın salınımlarını araştırmakta. Bu salınımlar genellikle saat yönünde veya ters yönde daireler biçiminde olur.

Sarkacın saat yönünde veya aksi yönde dönmesine yol açan etkeni günümüz bilimi, elektronların hareketiyle açıklamaktadır.

Maddeyi oluşturan atomlarda bulunan elektronlar saat yönünde veya aksi yönde dolaşırlar. Elektronların devamlı hareketi titreşim meydana getirir. Maddedeki elektronların bu titreşimleri o maddeden yayılan elektromanyetik titreşimleri doğurur. İşte bu elektromanyetik titreşimlerden yayılan etki sarkacı döndürür.

deney

Radyestezi deneyi yapmak için önce bir sarkaca sahip olmak gereklidir. Pandül veya şakül denilen sarkaç bir ipin ucuna bağlanmış ağırlıktan ibarettir. Önce bir sicim veya zincirin ucuna herhangi bir maddenin asılması ile meydana getirilir.

Sarkac bir muhafaza kutunuz olmalıdır. Sarkacınızın işi bittikten sonra bunun içinde muhafaza etmelisiniz. Zira herhangi bir maddenin yanında ve üzerinde devamlı bulunacak olursa sarkacınız o maddenin titreşimlerine doyacak ve tekrar kullandığınız zaman sağlıklı netice vermeyecektir. Hatta aynı cisimle uzun süre yapılan deneyler de benzer sonucu doğurabilir. Bu durumda o maddeden uzak bir yere (en az bir metre) ipinden asarak bir kaç saat bırakmanız gerekir.

bir cismi ölçmeden önce sağlıklı bir organ üzerinde test etmelisiniz. Bunun için önce sağ elinizi gevşek bir biçimde ileri doğru uzatıp parmaklarınız aşağı bakacak şekilde baş ve işaret parmaklarınızla sarkacın ipini tutun Sol elinizi avuç içiniz yukarı bakacak şekilde sarkacın tam altına getirin. Bu sırada zihninizi boşaltmanız gerekiyor. Sarkaç önce salınım hareketine başlayacak sonra daire çizerek dönmeye başlayacaktır. Daha sonra ölçmek istediğiniz cismin üzerinde tutun. Deneylere başlarken daima ilk önce sağlıklı bir organ üzerinde deneme yapmalısınız. Bu nedenle sarkacı sol elinizin üzerinde test edebilirsiniz.

Bir cisim üzerinde sarkacın hareketleri şu şekilde olur;

a)-Çeşitli yönlerde gidip gelerek salınır.

b)-Saat yönünde döner.

c)-Saat istikametinin ters yönünde döner.

d)-Oval hareketlerle döner.

Sarkacın çeşitli yönlerdeki hareketinin sebebi maddeyi oluşturan elektronların değişik yörüngede dolaşmaları sonucu farklı titreşim yaymalarıdır. Radyesteziyi gıdalar üzerinde de uygulayabilirsiniz. Yiyecek maddelerinin sizin için sağlıklı olup olmadığını test edebilirsiniz. Ayrıca, kullanacağınız kozmatik ürünleri üzerinde de bu deneyi yapabilirsiniz. Cildinize en uygun olanı kendi üzerinizde tutacağınız sarkacın salınımıyla üzerinde tuttuğunuz kozmatik ürünün salınımları aynıysa uyumlu demektir. Üstelik bu işlem gerçekten işe yarıyor. Bunu uygulayan bir arkadaşım pratik hayatının içinde çok ciddi bir biçimde radyesteziyi kullanıyor. Tabii doğru tesbitler yapabilmek için sarkacı doğru kullanmanız gerekiyor. Yani kendinizi sıkmadan, gevşemiş bir beden ve gevşemiş bir zihinle bu yöntemi denemelisiniz.Yukakrıda Harita üzerinde maden yerini tespit etme gösterilmektedir Haritayı sağdan sol yukarıdan aşagıya tarayarak kesişen nokta tespit ediniz.

Sarkacın kullanılmadan önce mutlaka arındırılması ve programlanması gerekir. Arındırma işlemi; Sarkacın bizim ile uyumlu programlama yapabilmesi için dünya üzerinde var olduğu andan elimize gelene dek geçirdiği evrede toplamış olduğu negatif bilgilerden arındırılması için bu işlem mutlaka yapılmalıdır. Bulunabildiğince saf alkol alınır. Sarkaç zinciri ile birlikte, tümü alkolün içinde olmak üzere alkole batırılır. Saf alkolde bir saat beklemesi yeterlidir. Mümkün ise deniz tuzu, yok ise normal tuz kullanılır. Alkolden alınan sarkaç tuza koyulur. Bir mücevher kutusu veya güzel bir torbanın içi ada çayı tütsüsüne tutulur. Sarkaç tuzdan alınıp, soğuk suyun altında iyice yıkandıktan sonra kurulanıp bu kutunun veya torbanın içine konulur. Sarkacın programlanması Sarkaç alınıp sakin bir yere çekilinir. Torbadaki taş elimizde veya önümüzdedir. Sarkaç avucumuz ile iyice kapatılır. Konsantre bir biçimde sarkaç ile muhabbet etmeye başlanır. Sarkaca bize göre neyin evet, neyin hayır olduğu iyice anlatılmalıdır. Örneğin: Dikey veya yatay salınım belirsizlik veya soru işareti; soldan sağa(saat yönünde) daire şeklinde dönüş evet, sağdan sola daire şeklinde dönüş hayır gibi. Sarkaç bu şekilde programlandıktan sonra bizim enerji alanımızla tam uyum sağlayabilmesi için yedi gün - yedi gece, gün içerisinde üzerimizde, gece yastığımızın altında olmak üzere bizimle olmalıdır. Nerede kullanılır * Çakra kontrolunda: Herhangi bir çakrada tıkanıklık olup olmadığını anlamak üzere çakranın üzerinde tutularak bakılır. Evet programımıza uygun salınımda çakra açıktır, tersi durumunda kapalıdır. * Kaybolan bir eşyanın bulunması için kullanılabilir Evin içinde mi kayboldu diye sorulabilir. Evet diyor ise elimizde sarkaçla odaları dolaşabilir, dolaplara tutabilir, burada mı diye sorabiliriz. * İnsan anatomisi gösteren bir resim alınarak o resmin üzerinde sarkaç çeşitli yerlere tutulmak suretiyle herhangi bir kişinin sağlık sorunu hakkında bilgiler almak üzere sorular sorulabilir. * Herhangi bir gıda maddesinin veya herhangi bir rengin üzerine tutularak, bunun bizim için yararlı olup olmadığı sorulabilir. * Bir insanın bizimle ilgili düşüncelerinin pozitif veya negatif mi olduğu yolunda sorular sorulabilir. * Bir mülk alırken veya kiralarken onun olumlu veya olumsuz mu olduğu, orada huzur bulup bulamıyacağımız, oranın negatif ya da pozitif bir ortam mı olduğunu anlamak üzere sorular sorulabilir. Dikkat edilmesi gereken hususlar * Sarkacımızı birinin kullandığı yolunda kuşkuya kapılır isek; sarkacı yeniden arıtmamız ve programlamamız gerekir. * Sarkaca abuk subuk sorular sorarak kötü ve anlamsız konularla uğraşmamız doğru değildir. * Aynı soruyu defalarca, değişik cümlelerle sormayıp, sarkaç gerekli ve anlamlı yerlerde kullanılmalıdır. .